Z życia przedszkolaka - Publiczna Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi w Strugach

E-mail
sp.strugi@spsk.edu.pl

Kontakt
504 273 962PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI
W STRUGACH

Przejdź do treści
II ODZNAKA WYZWANIA BOCIANA TEODORA

 
3 listopada maluchy zdobyły kolejna odznakę z programu Wyzwania Bociana Teodora. Tym razem był to "ANTYNUDEK", czyli zabawy z samodzielnie przygotowanego kolorowego piasku kinetycznego.
W ZDROWYM CIELE ZDROWY DUCH
 
29 października grupa starszaków przystąpiła do ogólnopolskiego programu „Zdrowo i sportowo”.
Akcja ma na celu promowanie przede wszystkim aktywności fizycznej wśród najmłodszych dzieci.
Aktywność fizyczna zmniejsza otyłość, zapobiega wielu chorobom i poprawia odporność organizmu.
Aktywność ruchowa dzieci to zwiększenie ich pewności siebie, poprawa pamięci oraz koncentracji.
Zajęcia sportowe uczą zasad fair play, jak iwspółpracy w grupie.
DZIEŃ DYNI

28 października w przedszkolu obchodzony był Dzień Dyni. Z tej właśnie okazji wychowawczynie przygotowały fotobudki i specjalną dynię, z którą dzieci mogły zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. W tym dniu w przedszkolu nie zabrakło koloru pomarańczowego, a Panie przygotowały również zabawy muzyczno-ruchowe oraz sportowe
z bohaterką dynią w roli głównej.
ZABAWY INTERAKCYJNE NA DYWANIE
26 października w Oddziale Przedszkolnym młodszej grupy został zamontowany dywan interaktywny. To multimedialne urządzenie przeznaczone do ćwiczeń, gier i zabaw ruchowych. Pozwala bawić się, rywalizować,
a przy okazji uczyć się całej grupie dzieci.
Pobudza wyobraźnię, integruje oraz pozwala pozbyć się nadmiaru energii . Dzięki różnorodnym zasobom dołączonym do dywanu, można go wykorzystywać na wiele różnych sposobów. Zabawa i nauka z wykorzystaniem tej metody, rozwija u dzieci dużą motorykę, koordynację wzrokowo-ruchową, spostrzegawczość i szybkość reakcji.
1 ODZNAKA WYZWANIA BOCIANA TEODORA
 
Dziś maluchy zdobyły pierwszą odznakę Kuchcikowego Mistrza w Projekcie Edukacyjnym Wyzwania Teodora przygotowując pyszne kanapki.
Ogólnopolski Projekt Edukacyjny Wyzwania Teodora

21 października przedszkolaki z grupy młodszej przystąpiły do projektu, którego główną postacią jest Teodor – bocian, przyjaciel dzieci, a zwłaszcza przedszkolaków. Ten wyjątkowy ptak wie, jak ważne jest dbanie
o wszechstronny rozwój dzieci, ale równocześnie pamięta zawsze o tym, aby zwracać uwagę na potrzeby i uczucia innych. Dlatego postanowił zostać profesorem nauk przedszkolnych oraz przekazywać najmłodszym ważną wiedzę. Pomaga, zdobywa nowe umiejętności, a jednocześnie mobilizuje przedszkolaki do bardzo kreatywnych działań. Teodor chce, aby najmłodsi zdobyli siedem sprawności, uważane za najbardziej przydatne, dlatego wyznaczył siedem zadań do wykonania. Były one związane ze sportem, przygotowywaniem posiłku, okazywaniem pomocy, wyrażaniem emocji i uczuć, dbaniem o przyrodę. Coś ciekawego znalazło się również coś dla małych artystów. Kto podjął wyzwanie i poradził sobie z zadaniem otrzymał odznakę. Natomiast, gdy zbierze wszystkie, zostanie nagrodzony dyplomem profesora Teodora.
    WOREK NIESPODZIANEK      
5 października dla grupy starszaków panie przygotowały worek niespodzianek. Jesteście ciekawi co się w nim znajduje? Używając zmysłu dotyku przedszkolaki miały za zadanie rozpoznać, jakie owoce ukryły się w tajemniczym worku. Nagrodą za trafne wskazanie odpowiedzi była smaczna przekąska                                   
DZIEŃ CHŁOPAKA
OTWARCIE NOWEGO BUDYNKU PRZEDSZLA

29 września miało miejsce uroczyste otwarcie nowego budynku przedszkola dla grupy młodszej. Krótkimi występami dzieci przywitały przybyłych gości, których wprawili w niemały zachwyt. Księża naszej szkoły pobłogosławili oraz poświęcili budynek przedszkola, abyśmy wszyscy mogli korzystać z niego z dużą radością.
DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

21 września obchodziliśmy wyjątkowe święto jakim jest Dzień Przedszkolaka. Wspólne zabawy i tańce prowadziły do integracji między dziećmi. Natomiast koniec uroczystości został zwieńczony wspólnym poczęstunkiem oraz wręczeniem dyplomów dla wzorowych przedszkolaków.
WITAMY PANA POLICJANA

18 września do naszego przedszkola przybyli przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Wieluniu. Przedszkolaki zostały zapoznane z  zasadami bezpieczeństwa na ulicy, w domu i przedszkolu. Ogromną frajdą dla dzieciaków była możliwość wejścia do radiowozu policyjnego. Przedszkolaki mogły nawet przymierzyć czapkę policyjną. Dziękujemy panom Policjantom za udzielenie wielu cennych wskazówek.
PIKNIK
16 września maluchy korzystały z ostatniego powiewu lata. Wspólnie z wychowawcami przygotowały piknik na świeżym powietrzu. Stworzono pyszne owocowe przekąski. Sprzyjająca aura pozwoliła dzieciom świetnie się bawić.
DZIEŃ KROPKI
" KROPKA"
Kropka kończy każde zdanie,
kończy też długie opowiadanie.
Jest okrągła, drobna, mała,
od zawsze na końcu zdania stała.
Dzięki niej wszystko się kończy
i z następnym zdaniem łączy.
Element języka to nieodłączny.
Dzień Kropki to święto, które stwarza okazję do budowania pewności siebie, odkrywania talentów i pobudzania wyobraźni dzieci, młodzieży oraz dorosłych.
 
15 września obchodziliśmy właśnie taki dzień w dwóch grupach przedszkolnych. Wychowawczynie zapewniły wiele ciekawych atrakcji. Dzieci zamieniły się w prawdziwych detektywów, poszukujących ukrytych w sali kropek. Znalezione kuleczki przyklejały na swoich ubrankach. Dodatkowo wykonywały kropkowe prace plastyczne. Był to dzień pełen wrażeń, dzięki któremu na twarzach dzieci znalazły się ogromne uśmiechy.
JAK BEZPIECZNIE PRZEJŚĆ PRZEZ ULICĘ!!!

Dziecko na drodze wiecie to sami
nigdy nie wygra z samochodami.
By się nie stało nic złego,
prawa na drodze poznaj kolego!

8 września przedszkolaki z grupy starszej uczestniczyły w zajęciach terenowych mających na celu prawidłowe poruszanie się po przejściu dla pieszych. Zapoznały się z zasadami bezpiecznego zachowywania się na ulicy.
Wróć do spisu treści